Optimum Mineral Deposit Remover 236 ml Zväčšiť

Optimum Mineral Deposit Remover 236 ml

OPT-21700

Nový produkt

Odstraňovač vodného kameňa.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 11 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 11 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,22 €.


11,50 € s DPH

9,58 € bez DPH

Optimum Mineral Deposit Remover MDR je vysoko účinný a efektívny odstraňovač usadenín vodného kameňa. Hlavnou príčinou tvorby usadenín vodného kameňa (angl. water marks alebo water spots) je samovoľné odparovanie vody z obsahom minerálov z povrchu. Tvrdá voda obsahuje rôzne minerály (najmä hydrogén uhličitany vápnika, horčíka), ktoré po odparení pevne priľnú k povrchu. 

Optimum MDR je najvhodnejší na povrchy ošetrené a chránené povlakmi, napr. Optimum Gloss-Coat, kde sú usadeniny tvrdej vody bez možnosti skutočnej väzby k štruktúre laku. 

Optimum MDR neobsahuje žiadne abrazíva (brúsne častice), je možné ho aplikovať penovým aplikátorom alebo kvalitnou mikrovláknovou utierkou. Jemne bez nadmerného tlaku aplikujte gél priamo na usadeniny a rozotierajte na postihnutom mieste povrchu cca. 30-60 sekúnd, kým sa usadeniny pomaly nerozpustia. Dôkladne opláchnite čistou vodou a skontrolujte povrch, či sa nevyskytnú prípadné zbytky usadenín. Ak áno, postup opakujte. 

V prípade odolných usadenín je možné MDR aplikovať aj strojovo leštičkami s použitím mäkkých penových leštiacich kotúčov. V tomto prípade použite MDR ako lubikant a vyleštite povrch zasiahnutý usadeninami. 

Poznámka: Na odstránenie usadenín vodného kameňa, ktoré sú pevne naviazané do povrchovej štruktúry laku (typicky na neošetrených a nechránených povrchoch) nemusí byť použitie MDR dostatočne efektívne a takéto povrchy vyžadujú strojové leštenie na odstránenie zoxidovanej vrstvy laku spolu s pevne naviazanými usadeninami vodného kameňa.

Návod na použitie:

  • Naneste malé množstvo prípravku na čistú mikrovláknovú utierku alebo penový aplikátor
  • Aplikujte na povrch a rozotierajte na postihnuté miesto cca. 30 - 60 sekúnd
  • Opláchnite a osušte povrch, vizuálne skontrolujte prípadný výskyt zvyškov usadenín
  • Ak sú viditeľne zvyšky usadenín, postup opakujte
  • Umyte povrch bežným spôsobom

 

Objem 236 ml

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Napísať názor

Optimum Mineral Deposit Remover 236 ml

Optimum Mineral Deposit Remover 236 ml

Odstraňovač vodného kameňa.

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (30)