Najpredávanejšie

Informácie

Výrobcovia / značky

Nové produkty

Zľavnený tovar

Kategórie článkov

Najnovšie články

Vyhľadávanie v Blogu

Naše predajne

Naše predajne

Osobný odber objednávok z eshopu na adrese Jedlíkova 31,Žilina

Umývanie I. - Pomôcky a vybavenie

    10.08.2019, 00:00   UMÝVANIE
Detailingové umývanie v detailoch.
Umývanie I. - Pomôcky a vybavenie

Začnem pomerne jednoducho stručne - ZAHOĎTE ŠPONGIU!

Umývaním všetko začína. Je takou tou tŕnistou ale zábavnou cestou k dokonalému vzhľadu vášho miláčika, ktorá má mnoho podôb a metód. V tomto článku sa zameriam len na základné pomôcky a vybavenie, ktoré by nemalo chýbať v arzenáli každého detailera, či už začiatočníka alebo aj profesionála.

Detailingové vedro je základ. Malo by niečo vydržať, aj nejaký ten náhodný pád alebo úder. A najlepšie je mať dve, jedno pre prípravu roztoku so šampónom a to druhé pre vyplachovanie umývacej rukavice alebo "wash pad-u". Vyplatí sa, ak je nemu pribalené aj veko, zabráni pri skladovaní napadaniu nečistôt, ako aj ponúkne možnosť úschovy drobností vo vedre. Zvyčajný vnútorný priemer je cca. 26 cm (to pre separátor nečistôt) a objem cca. 19 litrov. Dnešný trh ponúka široký výber, poniektorí výrobcovia aj so špeciálnymi vozíčkami, takže si naozaj každý nájde to svoje.

detailingové vedro KLIK PRE OBJEDNÁVKU

Separátor nečistôt je užitočnou pomôckou, ktorá eliminuje riziko vzniku náhodného poškodenia lakovaných dielov pri umývaní. Sú také dva všeobecne zaužívané pojmy pre označenie tejto plastovej hračky, s ktorými sa určite stretnete alebo už ste sa aj stretli, a to "grit shield" alebo "scratch shield". V princípe ide o mriežku vloženú na dno vedra, ktorá efektívne zabraňuje zvíreniu nečistôt vo vedre pre vyplachovanie umývacej rukavice alebo padu. Poniektorí, vrátane mňa, používajú pri dvojvedrovej metóde umývania separátory dva, aj pre vedro s roztokom šampónu, aj pre vedro na vyplachovanie. Je to možno len taký malý pocit istoty, ale jeden nikdy nevie..

Separátor nečistôtKLIK PRE OBJEDNÁVKU

Umývacia rukavica alebo "wash pad" je vec s kategórie "must have" - teda musím mať. Táto téma si určite zaslúži samostatný článok (čoskoro sa asi objaví), ale podľa typu materiálu je možné rozdeliť rukavice (resp. pady, v texte všeobecne ďalej len rukavice) do dvoch kategórií. Prvou najrozšírenejšou kategóriou sú rukavice vyrobené zo syntetických materiálov, typicky mikrovlákno, tou druhou sú rukavice vyrobené z prírodných materiálov ako je ovčie rúno, vlna merino a podobne. Výhodami mikrovláknových materiálov je nižšia cena, ľahká údržba - pranie a sušenie, odolnosť a pri správnej starostlivosti aj životnosť, ich nevýhodou je nižšia absorpčná schopnosť. Vlnené rukavice sú o niečo drahšie, sú charakteristické vyššou absorpčnou schopnosťou, avšak nevýhodou je komplikovaná starostlivosť o ovčie rúno, vlnu alebo materiály typu merino. Výber materiálu rukavíc je vždy tak trochu otázkou preferencií, tá kvalitná by mala mať kvalitnú a pružnú manžetu brániacu zošmyknutiu a pádu, dostatočne veľkú absorpčnú schopnosť, kvalitný mikrovláknový materiál tvorený zmesou 70 % PP / 30 % PA alebo vlnu, jemné a mäkké vlákno. Zopakujem prehlásenie z nadpisu "ZAHOĎTE ŠPONGIU". Dôvodom je "zaseknutie" drobných nečistôt v póroch penového materiálu, napr. zrnká priesku, prachu, ktoré ani pri nadľudskej snahe nikdy poriadne nevypláchnete a následky si určite viete predstaviť.

Umývacie rukaviceKLIK PRE OBJEDNÁVKU

Detailingový štetec, najlepšie dva. Ak niekoho napadne prečo, tak napoviem, že na každom aute sa nájde fúra utajených zákutí. Spomeniem emblémy, ozdobné mriežky, prednú masku a samozrejme aj disky kolies. Kam sa rukavicou nedostaneme, tak tam kvalitný detailingový štetec vždy nájde svoje uplatnenie. Vašou voľbou by mal byť štetec s kvalitného odolného materiálu, avšak dostatočne jemného a hlavne bez kovového uchytenia vlasu. Na výber sú štetce s prírodným a aj syntetickým vlasom, sú však kvalitou úplne porovnateľné. Voľba priemeru a dĺžky vlasu sa riadi komplikovanosťou tvarov daného auta, takže je to len na vás.

Detailingový štetecKLIK PRE OBJEDNÁVKU

Tak toto je ten úplne najzákladnejší zoznam pomôcok a vybavenia pre šetrné a bezpečné umývanie. Samozrejme, že každému v tomto článku niečo chýba, napríklad predumytie, kefa na kolesá a iné finesy, ale o tom sa dočítate trošku neskôr. 

Zdieľajte článok

Komentáre

Ak chcete napísať komentár, prihláste sa, alebo sa zaregistrujte